Vienna Insurance Group pārņem Seesam Baltijas apdrošināšanas biznesu

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas atbildīgās iestādes ir devušas galīgo atļauju Austrijas grupai Vienna Insurance Group iegādāties 100 % nedzīvības apdrošināšanas sabiedrības Seesam Insurance akciju no to pašreizējā īpašnieka – Somijas finanšu grupas OP Financial Group, kas ietver arī Seesam filiāļu Latvijā un Lietuvā iegādi.

Darījums noslēgts 2018. gada 31. augustā. Līdz ar šī pirkuma darījuma noslēgšanu, ņemot vērā 2018. gada 1. ceturkšņa rezultātus, pēc uzņēmuma Seesam Igaunijā un tā filiāļu Latvijā un Lietuvā iegādes Vienna Insurance Group kļūs par pārliecinošu apdrošināšanas tirgus līderi Baltijas valstīs ar kopējo tirgus daļu apmēram 23,7 %.

Vienna Insurance Group iepriekš – 2016. gadā iegādājās nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību BTA Baltic Insurance Company  un kontrolē arī apdrošināšanas kompāniju Compensa Vienna Insurance Group . Pēc darījuma noslēgšanas Vienna Insurance GroupBaltijas valstīs pārstāvēs trīs apdrošināšanas sabiedrības: BTA, Compensa un Seesam.

2018. gada pirmajā pusgadā visu VIG grupas uzņēmumu (ieskaitot Seesam) bruto parakstīto prēmiju kopējais apjoms bija aptuveni 229 miljoni eiro.

Augstāk minētais pirkuma darījums nekādā veidā neietekmēs Seesam klientu līdz šim noslēgtos apdrošināšanas līgumus vai apdrošināšanas noteikumus. Tuvākajos mēnešos tiks veikta Seesam logotipa dizaina maiņa. Laika gaitā uzņēmums sniegs visu nepieciešamo informāciju.

Seesam turpinās sadarbību ar apdrošināšanas brokeriem un uzņēmuma darbiniekiem.