Cik maksā veselība bez apdrošināšanas?

Latvijā 35,6% iedzīvotāju ir grūtības samaksāt par veselības aprūpi, liecina 2016.gadā Centrālās statistikas pārvaldes veiktā aptauja par veselības aprūpes pakalpojumu izmantošanu Latvijā.

Aprēķinājām, cik maksā viens diezgan izplatīts saslimšanas gadījums: saaukstēšanās, vīrusa infekcija un tam sekojošs deguna blakus dobuma iekaisums. Piemēram paņēmām Rīgā bieži izmantotas medicīnas iestādes cenrādi (izmantots reālas saslimšanas piemērs).

Pirmreizējā vizīte pie maksas ģimenes ārsta izmaksās EUR 30.
Ģimenes ārsts, lai konstatētu vainu nosūtīs plaušu rentgenu (RTG), kas izmaksās EUR 9, uz laboratorijas izmeklējumiem (parasti: pilna asins aina, iekaisuma marķieri, urīna analīzes), kas kopā ar analīžu noņemšanu maksās EUR 28,50. Papildus tam ārsts izrakstīs medikamentus, kas pēc veiktajiem aprēķiniem izmaksās EUR 38.

Izmaksas (neskaitot pavadīto laiku) pirmreizējām ārsta apmeklējumam un sekojošām darbībām kopā sastāda EUR 105,50.

Ja pēc pirmās apmeklējuma reizes stāvoklis neuzlabojās, seko nākamie ārstu apmeklējumi.
Atkārtota vizīte pie maksas ģimenes ārsta maksā EUR 23 un tai sekojoša pirmreizējā vizīte pie otoralingologa (ausu, kakla un deguna speciālists) izmaksās EUR 30. Speciālists nosūtīs uz deguna rentgenu, kas vienai plaknei izmaksās EUR 9, pēc tam veiks haimora dobuma punkciju (EUR 9), mandeļu skalošanu (EUR 4) un izrakstīs medikamentus, kas maksās EUR 35.

Kopējās izmaksas atkārtotam ārstu apmeklējumam sastāda EUR 110.

Pēc ārstēšanās vajadzēs atkārtot vizīti pie ģimenes ārsta, lai atrādītos un noslēgtu darba nespējas lapu, kas izmaksās vēl EUR 23.

Kopējās izmaksas aprakstītajam saslimšanas gadījumam sastādīja EUR 238.

Šajā piemērā tika izmantos maksas ģimenes ārsts, kas izmaksas krietni palielināja. Izmaksas var mainīties, bet viens ir pilnīgi skaidrs – veselības aprūpe izmaksā pietiekoši dārgi.

Nacionālais veselības dienests savā mājaslapā sniedz informāciju, kur un kā saņemama bezmaksas medicīnas aprūpe, bet, lai saņemtu valsts apmaksātu ārsta-speciālista konsultāciju vai diagnostisko izmeklējumu, maksājot tikai pacienta iemaksu, nepieciešams ģimenes ārsta vai cita ārsta–speciālista nosūtījums. Bez nosūtījuma saņemšanas jārēķinās ar rindu pakalpojuma saņemšanai!

 

Savu darbinieku veselības apdrošināšanai uzņēmumi var iegādāties veselības apdrošināšanas polises, kas sedz augstāk aprakstīto ārstēšanos, kā arī citus ar tradicionālās medicīnas ārstniecības pakalpojumus.

Apdrošināšanas brokeri var palīdzēt salīdzināt apdrošināšanas sabiedrību piedāvātos veselības apdrošināšanas pakalpojumus un ieteikt piemērotāko. Aizpildot šo formu, saņemsiet piedāvājumu no vairākām apdrošināšanas sabiedrībām.